Drontex

DRONTEX v budove historickej elektrárne

Pri hľadaní vhodného miesta pre našu konferenciu sme v Asociácii Mám Dron zvažovali viacero možností. Keď sme sa však ocitli na stretnutí v Elektrárni v Piešťanoch, bolo takmer od prvého momentu jasné, že podujatie sa bude diať tu. Okrem vhodnej kapacity, polohy a priestorového riešenia, má totiž tento objekt niečo, čo mnohé iné nemajú: unikátnu atmosféru.

Elektrárňa Piešťany je zrekonštruovaná priemyselná pamiatka zo začiatku 20.storočia. V roku 1906 tu začali dieselové generátory vyrábať elektriku distribuovanú pre obyvateľov Piešťan a na kúpeľný ostrov. V tej dobe išlo o technologicky vyspelý projekt spojený s viacerými inováciami. A to je ďalší dôvod, ktorý nás presvedčil zorganizovať DRONTEX v týchto priestoroch. Inovácie v roku 1906 vystriedajú inovácie a technologické témy súčasnosti – drony. 

Elektrárňa Piešťany prešla významnou rekonštrukciou, ktorej architektúra získala viaceré významné ocenenia. Okrem industriálnej atmosféry spájajúcej staré s moderným ponúka objekt Elektrárne krásnu galériu, v ktorej bude počas konferencie umiestnený catering, sálu s pódiom a vonkajšie priestory pre prípadné ukážky dronov.